Warszawska Olimpiada Młodzieży jest cyklicznym wydarzeniem sportowym z pięćdziesięcioletnią tradycją, którego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Mogą wziąć w niej udział uczniowie zarówno szkół publicznych jak i prywatnych, delegowani przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Pierwszym etapem Olimpiady są rozgrywki o mistrzostwa dzielnic, następnie wygrani walczą w etapie ogólnomiejskim. Zwycięscy etapu ogólnomiejskiego biorą udział w dalszych rozgrywkach – w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Uczestnicy WOM mogą zmierzyć się w wielu dyscyplinach sportowych: pływaniu, lekkoatletyce, koszykówce, tenisie stołowym i wielu innych.

Opiekę nad WOM sprawuje Szkolny Związek Sportowy, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Wydziały Sportu i Rekreacji poszczególnych dzielnic.

LV Warszawska Olimpiada Młodzieży

Unihokej

Kat. DZIECI
5 miejsce dziewcząt – SP 175
Kat. MŁODZIEŻ
dziewcząt – SP
chłopców – SP 175

Badminton

Kat. DZIECI
13 miejsce dziewcząt – SP 264
7 miejsce chłopców – SP 61
Kat. MŁODZIEŻ

Szachy

Kat. DZIECI
7 miejsce – SP 175
Kat. MŁODZIEŻ
11 miejsce – SP 175

Piłka ręczna

Kat. DZIECI
1 miejsce chłopcy – SP 152
Kat. MŁODZIEŻ
1 miejsce dziewczyny – SP 280
3 miejsce chłopcy – SP 280

Piłka nożna

Kat. MŁODZIEŻ
7 miejsce dziewczyny – SP 280
3 miejsce chłopcy – SP 175

Sztafetowe biegi przełajowe

Kat. DZIECI
10 miejsce dziewcząt – SP 280
9 miejsce chłopców – SP 264
Kat. MŁODZIEŻ
1 miejsce dziewczęta – SP 280
11 miejsce chłopcy – SP 280
Kat. LICEALIADA
4 miejsce dziewczęta – XIV LO im. St. Staszica
8 miejsce chłopcy – XIV LO im. St. Staszica

Indywidualne biegi przełajowe

Kat. DZIECI
2 miejsce chłopcy – SP 280
Kat. MŁODZIEŻ
3 miejsce chłopcy -SP 280

Wyniki dzielnicy OCHOTA (suma startów szkół ochockich w IBP w WOM)

Kat. DZIECI
6 miejsce dziewczęta
3 miejsce chłopcy
Kat. MŁODZIEŻ
2 miejsce dziewczęta
5 miejsce chłopcy
Kat. LICEALIADA
4 miejsce dziewczęta
3 miejsce chłopcy

LIV Warszawska Olimpiada Młodzieży

Piłka ręczna

Kat. DZIECI
dziewczęta – SP 280, złoty medal.
chłopcy – SP 10, srebrny medal

Sztafetowe biegi przełajowe

Kat. DZIECI
dziewczęta – SP 280, złoty medal.
chłopcy – SP 280, 6 miejsce.
Kat. MŁODZIEŻ
dziewczęta – SP 23, 4 miejsce
chłopcy – SP 23, 10 miejsce
Kat. LICEALIADA
panie z – XIV LO im. St. Staszica, srebrny medal
panowie z – LXIX LO im. Bohaterów Powstania Warszawskiego, 4 miejsce